Přidat nadpis

Jsem nadpis odstavce. Kliknutím zde můžete přidávat nebo upravovat vlastní text. Můžete zde napsat váš příběh, aby se o vás vaši návštěvníci více dozvěděli.

Rapper Morpheus

Morpheus rozhovor

Není to tak dlouho,co se na české hiphopové scéně objevil z nenadání nadějný rapper Morpheus.Jeho první skladba vydána 16.7.2017 sklidila obrovský příval pozitivního hodnocení ze strany fanoušků českého hiphopového kultu.Skladba (Proč nežít), od rappera Morpheuse je velmi úchvatné  dílo.Je potřeba vytýčit neskutečnou flow a změny,neboli podání slov do beatu.Zde na české scéně,nikde podobný styl nenalezneme a právě proto.Morpheus získal obrovskou škálu fanoušků,převážně svými techickými schopnostmi,které jsou znamenité.V neposlední řadě taaké svým sebevědomím a vzhledem gaunera.Tvrdí,že jeho tvorba je odraz toho co on sám žil.Morpheus přiznává,že měl v životě obrovské štěstí v neštěstí,co se týče problémů se zákonem.Naše redakce měla s Morpheusem domluven rozhovor v Praze,který se bohužel nemohl uskutečnit z technických důvodů našeho štábu.Týden poté,proběhl krátký videorozhovor přes skype,kde jsme měly možnost zeptat se rappera Morrpheuse na pár dotazů ohledně jeho života a tvorby.Rozhovor s Morpheusem,udělala naše skvělá moderátorka mladá a výřečná Evička Novotná.

A zde jsou ony otázky a odpovědi:

 

1):ewa.red.(otázka) :  Zdravíme z (redakce Bangercz) Morpheuse a na úvod chceme poznamenat,že jsme velmi poctěni,že můžeme udělat s tebou,alespoň krátký rozhovor přes webcam a velmi se omlouvám i za náš štáb ještě jednou za zrušení minulé schůzky. 

:morpheus.(odpověď) :  Taky vás zdravím,díky nic se neděje,v pořádku :)

 

2):ewa.red.(otázka) : Takže první otázka.Morpheusi pověz nám něco o sobě.Od kud jsi a kolik ti je let,co děláš atd. 

:morpheus.(odpověď) : Já myslel,že to je rozhovor a ne policejní výslech... (smích)

 

3):ewa.red.(otázka) :  (Smích) Dobře chápu :) chci se zeptat na tvou tvorbu.Jaký styl preferuješ v hiphopu?

:morpheus.(odpověď) : Tak zcela jednoznačně mi sedl nejvíce hard rap,trap,newschool věci,ale když se rozhodnu,nemám problém dát do čehokoli,například i do dechové muziky. (smích)

 

4) :ewa.red.(otázka) : (Smích)  výborně :D.Chci se zeptat,co tebe konkrétně přimělo začít dělat rap,nebo jakým způsobem si se k hiphopu dostal?

:morpheus.(odpověď) : Mě nic nepřimnělo.Už jako dítě mě fascinoval ten život,to co je pod tou skořábkou.A to je přesně ono..Proč rapuje v dnešní době každý druhý diletant,co nemá k tomu absolutně žádný vztah?To jsou ti,kteří kazí auru a jádro rapu,které doopravdy skutečně existtuje,pouze se musíš k němu přes ty parazity dobrat.Není divu,že jsem četl nedávno článek,že hiphop je hudba pro dementy,když každý druhý ho zkouší dělat a pak to tak dopadá.Hodně kvantity a málo kvality.To mě vždy irituje.Každopádně můj názor je takový,že to musíš mít předurčené.Jako rapper se musíš narodit,stejně tak i zemřít a nemá smysl si hrát na něco co nejsi a nikdy nemůžeš být.Třeba jako  kvaliní fighter,ten se taky nerodí každý den.

 

5) :ewa.red.(otázka) : Tvůj song s názvem (Proč nežít).Mohl bys nám prosím popsat kam je tématicky směřován?Mnoho posluchačů tento song přijmulo velmi pozitivně,ovšem našli se i tací co tvrdí,že působí hluboce depresivně a úzkostlivě.Jaký na to máš názor?

:morpheus.(odpověď) : Ty se mě ptáš na otázku,na kterou nelze reagovat pouze jednou odpovědí.Není jasno,když je zataženo a co tím chci naznačit?Podívejme se na to z jiného úhlu.Lidi s růžovými brýlemi mají jak jinak než růžový pohled na svět.Život není pohádka.Většina z nich,kdyby viděla a zažila to co já, garantuji,že by do konce života usínala s rozsvícenými světly.Nechci samozřejmě ze sebe dělat gangstera,ale pro ně je to science-fiction.Nikdy se nezavděčíš všem a o to ani nestojím.Já  ctím fanoušky,kteří mé tvorbě rozumí a přijdou si na svý.Pokud je pro některé ten šálek moc silný,ať z něj nepijí,vždyť nikdo se jich ani neprosil.Nezlobte se,ale nemám sebemenší důvod někoho obelhávat,tvářit se jak je všechno fajn,když to tak ve skutečnosti není.Life is Bullshit..nebuďme naivní,je to tak.

 

6) :ewa.red.(otázka) : Jaký názor máš na českou hiphopovou scénu? A co ty osobně si rád posloucháš ? Jaké interprety uznáváš ?

:morpheus.(odpověď) : Vyloženě,že bych někoho poslouchal a sledoval,to říct nelze.Rap nemá špatný Ostrava.Potom pár intepretů ze špice,jinak opravdu nedokážu říct.Pokud se jedná o zahraniční autory,tak Německo,Polsko,Rusko,nějaká ta Amerika mi taky notuje :) ....možná ještě něco ze Slovenska by se nalezlo.Baví mě dost Haftbefhl,Hannybal,Farid Bang,Kollegah z Německa.Z Polska Bezimieni a Ferajna.Z Ameriky nejvíc Game,French montana....

 

7) :ewa.red.(otázka) : Pokud jde o tvůj život,bylo mi řečeno,abych se tě raději neptala.I tak za zkoušku nic nedám,jsem zkrátka žena. :) Řekl bys nám něco o sobě a o svém životě na závěr?

:morpheus.(odpověď) : Nechce se mi říkat víc než je zapotřebí,to je mé pravidlo.(smíích) apropo mám takový tušení,že čas nám už vypršel.Z vaší čtvrt hodiny se stala půl hodina,ale u mě to tak nefunguje :) Díky za příjemný pokec,mějte se ahooj!

 :ewa.red. : Poděkování je na naší straně,v brzské době doufáme,že už vyjde konečně ten náš rozhovor slíbený na živo.Přejeme ti ať to dál šlape,jako do teď a  těšíme se moc na tvé album.Díky mohokrát :)

 

 

 

 

rapper morpheus ve svém videoklipu nesoucí název zoo

Rapper Morpheus

Český rapper Morpheus

Morpheus - ZOO (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

#morpheus #czech #streetrap #hiphop #criminal #hard #dark

Morpheus - Proč nežít (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

Český talentovaný rapper Morpheus!

Morpheus - WTF ??! (OFFICIAL VIDEO)

český rapper Morpheus

Morpheus - žezlo (OFFICIAL VIDEO)

Český rapper Morpheus

WEBOVÉ STRÁNKY RAPPERA MORPHEUSE